Ostatnie dni kwietnia to czas, kiedy najstarsze klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim zwiedzały piękną Pragę i Szklarską Porębę. Wycieczka integracyjna uczniów klas 8a, 8b oraz klas trzecich gimnazjum okazałą się bardzo udana.

Pomimo deszczowej pogody w Pradze, wszystkim dopisywały humory.  Zwłaszcza podczas rejsu po Wełtawie, gdzie uczestnicy wycieczki mogli odpocząć i zjeść wyśmienity posiłek. Spod parasolek obejrzeli też Hradczany, Plac Wacława, Most Karola, urocze praskie uliczki a wszystko to okraszone ciekawymi historiami opowiadanymi przez pana przewodnika. Na koniec, zaopatrzeni w czeskie czekolady „Studenckie”, rozpoczęli wieczorną integrację grupy w schronisku Zającówka. Było tam ciepło, przytulnie, więc był czas na długie rozmowy, salon kosmetyczny, lody i pizzę.

Drugi dzień to spacer do Wodospadu Szklarki, wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego, zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego „Julia”, odpoczynek w Termach Cieplickich. Powrót do domu w godzinach wieczornych również odbywał się w znakomitych humorach, zwłaszcza, że w perspektywie wszyscy mieli jeszcze czas wolny z racji Majówki. Taka wycieczka zapada na długo w pamięci.