Tegoroczny I Bieg Śladami Marianny Orańskiej zorganizowany został w ramach gminnych obchodów Dnia Dziecka. 

W zawodach wzięło udział ponad 300 uczniów z kamienieckich szkół i przedszkoli. Wysoka frekwencja oraz dobra kondycja młodych biegaczy, zapewniły wysoki poziom sportowej rywalizacji. Wszystkim zawodnikom towarzyszyła radość i zadowolenie z podjętej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu Zespołu Pałacowo-Parkowego. Na mecie wszystkim uczestnikom biegu wręczano pamiątkowe medale a trzem najszybszym zawodnikom pamiątkowe dyplomy i puchary. Dekoracji zawodników dokonał wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec, wiceprzewodniczący Rady Gminy Sylwia Demidowicz i Tadeusz Cenarski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Bożena Kołodziej.

Po biegu zawodnicy i kibice uzupełniali kalorie kiełbaskami z grilla a uczniowie kończący naukę w tym roku szkolnym udali się na zwiedzanie Pałacu Marianny Orańskiej. Młodsi uczniowie w tym czasie przyglądali się pokazom przygotowanym przez OSP w Kamieńcu Ząbkowickim i zapoznawali się z   wyposażeniem nowego wozu gaśniczego. Po zakończeniu biegu uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami na pyszne, zimne lody, które ostudziły emocje związane z wydarzeniami sportowymi, a na kolejne zapraszamy za rok.

Organizatorami biegu byli: wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Tomasz Piwiński, nauczyciele wychowania fizycznego Iwona Pietrzak, Piotr Jabłoński, Anna Jabłońska (SP 1 Kamieniec), Grzegorz Czachor, Paula Łuczak (ZS Nr 2 Kamieniec), Urząd Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim, Gminne Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim (fundatorzy nagród, poczęstunku, pomoc techniczna), Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu Ząbkowickim, Zakład Opieki Zdrowotnej „Medikus” (zabezpieczenie medyczne).