W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się XVII Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki”. Tradycyjnie brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy.

Uroczysta oprawa wydarzenia, gościnność i miła atmosfera, występ wokalistów z oddziałów gimnazjalnych sprawiły, że był to jeden z ważniejszych konkursów w ciągu roku. Patronat nad konkursem, jak co roku, objął wójt Gminy Marcin Czerniec, który ufundował nagrody, w postaci piór – w kategoriach klas II – III oraz IV – VI.

W konkursie, który odbył się 29 maja 2019 r., brali udział uczniowie, którzy zwyciężyli w etapach szkolnych w swoich szkołach i po takich eliminacjach mierzą swoje możliwości z innymi. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Teksty dyktand co roku są bardzo trudne i zwycięzcom należą się ogromne gratulacje.

Oto laureaci konkursu:

Klasy II – III

  • 1 miejsce – Maria Sokołowska – SP nr 1
  • 2 miejsce – Zuzanna Stefaniak – SP nr 1
  • 3 miejsce – Gabriela Rozmis– SP nr 1

Klasy IV – VI

  • 1 miejsce – Julia Malinowska SP nr 1
  • 2 miejsce – Hanna Stuglik – ZS nr2
  • 3 miejsce – Hubert Olechowski – ZS nr 2

Na koniec, w imieniu wójta, gratulacje zwycięzcom złożyła Sylwia Demidowicz – wiceprzewodnicząca rady gminy Kamieniec Ząbkowicki. Wyraziła również zadowolenie, że we współczesnym świecie jest czas na pielęgnowanie pięknego i poprawnego języka polskiego.

Gratulacje i podziękowania wyraził również wicedyrektor Tomasz Piwiński, który reprezentowała również dyrektor Bożenę Kołodziej. Uczniowie i opiekunowie już planują przygotowania do konkursu w przyszłym roku.