Bum Bum Rurki są doskonałym instrumentem dla każdego niezależnie od wieku. Stworzone zostały do nauki i zabawy dźwiękami. Wymyślone przez Amerykanów pod nazwą Boomwhackers, zyskały już renomę na całym świecie.

Pani dyrektor Elżbieta Kokoszka zakupiła Bum Bum Rurki dla przedszkolaków z „Baśniowej Krainy”, gdyż dają szerokie możliwości zabawy, pobudzają wyobraźnię i kreatywność grających, a także są doskonałym przygotowaniem do nauki gry na instrumentach, wspaniale sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzycznych: rytmu, melodii oraz harmonii. Występują w trzech zestawach: diatonicznym, basowym i chromatycznym. Ilość elementów w danym zestawie może być dostosowana do potrzeb danej grupy.

Bum Bum Rurki to nie tylko zabawka edukacyjna która przybrała formę kolorowych rurek, ale przede wszystkim innowacyjny instrument muzyczny. Pomaga wprowadzać dzieci w świat dźwięków, w atrakcyjny sposób uczy podstawowych zasad muzyki, a do tego można przy ich pomocy można komponować proste utwory. Na tych kolorowych tubach można grać samemu, z rodziną lub w gronie rówieśników. dają szerokie możliwości zabawy, pobudzają wyobraźnię i kreatywność grających.

Na piątkowych zajęciach rytmicznych pani Bernadki Tajka „Krasnoludki” i „Bajkowe Skrzaty” próbowały pierwszy raz grać na niecodziennych kolorowych instrumentach. Radości i wspaniałych zabaw nie było końca.