Tygryski z „Baśniowej Krainy” udały się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej, aby wysłać listy do Świętego Mikołaja. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani kierownik Renata Mielnik, która troskliwie się nami zajęła i oprowadziła po różnych zakątkach budynku.

Na początku byliśmy w miejscu, gdzie kupuje znaczki, koperty i kartki. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie segreguje się listy oraz gdzie swoje stanowiska pracy mają listonosze. Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Pani Renata pokazała nam duży stempel – teraz wiemy, że nazywa się datownik. Wielką frajdę sprawiało nam własnoręczne przybijanie stempli na naszych kopertach, które trafia do Świętego Mikołaja.

Wycieczka odbyła się 20 listopada 2018 r. Wszystkiego byliśmy ciekawi i zawsze uważnie słuchaliśmy tego, co opowiada nam Pani Renata. Był też czas na przymierzanie czapki i torby listonosza. Otrzymaliśmy prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna. Na sam koniec naszej wycieczki wręczyliśmy podziękowania dla pracowników poczty.