Pierwszy tydzień grudnia w klasie 1b Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim obfitował w mnóstwo atrakcji.

Poniedziałek uczniowie rozpoczęli bardzo pracowicie. Dzięki zaproszeniu Pani Magdaleny Żurawskiej, mamy jednej z uczennic mieliśmy przyjemność pojechać do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, aby w ramach orientacji zawodowej poznać zawód cukiernika. Dzieci z zapartym tchem słuchały i obserwowały jak przygotowuje się ciasto na pierniczki, a następnie z zapałem wycinały najróżniejsze kształty, które zostały upieczone przez starsze uczennice. Kolejnym etapem było dekorowanie pierniczków. Uczniowie z wielką przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem dekorowały swoje pierniczki. Na koniec pierniczki zostały pięknie zapakowane i dzieci zabrały je ze sobą do swoich domów, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami.

We wtorek z okazji górniczego święta, czyli Barbórki, odwiedził nas dziadek jednej z uczennic, Pan Edward Kasprzyk. Na wizytę przybył w stroju galowym górnika. Dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia, film przedstawiający pracę w kopalni a przede wszystkim wysłuchać opowieści Pana Edwarda o ciężkiej i bardzo satysfakcjonującej pracy górnika. Uczniowie z wielką przyjemnością wysłuchali opowieści, obejrzeli przyniesione przez Pana Edwarda rekwizyty górnika i chętnie zadawały pytania dotyczące tego zawodu. Na pożegnanie uczniowie przedstawili własnoręcznie wykonane Czako- czapki górnicze. To było wspaniałe spotkanie!

W czwartek z okazji mikołajek mieliśmy przyjemność wziąć udział w projekcie Mini Naukowiec. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek chemicznych, a następnie z wielkim zaangażowaniem wykonywali własne doświadczenia. Dzieci własnoręcznie zrobiły również da siebie bardzo popularne zabawki – slime.  Tego dnia naszą klasę odwiedził także wyjątkowy gość – Święty Mikołaj, który przybył do nas we własnej osobie, aby wszystkim wręczyć podarunki. Dzieci były zachwycone otrzymanymi podarkami i z przyjemnością rozmawiały z Mikołajem, a na pożegnanie zaśpiewały piosenkę. Ten pełen wrażeń dzień zakończył się bardzo ważną lekcją dotyczącą wolontariatu. W trakcie zajęć przeprowadzonych przez uczennice klasy 8 dzieci chętnie wypowiadały się na temat wolontariatu, z zaciekawieniem posłuchały opowiadania o pomaganiu innym, oraz wykonały prace plastyczne dotyczące pomagania innym.

To był bardzo dobry tydzień i dzieci na pewno będą go mile wspominać.

W. Ciborowska