Nikt nie zna lepiej przepisów ruchu drogowego niż Komisarz Lew, który wraz z policjantami z Kamienieckiego Posterunku Policji 8 października 2018 r. spotkał się z dziećmi z naszego przedszkola. Była zabawa, śmiech a przede wszystkim nauka.

Wszyscy wiemy, że bezpieczeństwa należy dzieci uczyć od najmłodszych lat. Wiedzą o tym policjanci oraz Komisarz Lew. Z tego też względu przedszkolaki z Baśniowej Krainy odwiedzili pobliski komisariat w Kamieńcu Ząbkowickim. Przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku komisariatu, odwiedziły dyżurkę, zobaczyły wyposażenie policjanta oraz sprzęt jakim na co dzień dysponuje Policja. Wielką frajdą dla każdego malucha było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym. Przy okazji odwiedzin dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, w domu i na drodze, jak również podczas kontaktu z osobami obcymi.

Po teorii przyszedł czas na praktykę i tu do akcji wkroczyli policjanci wraz z Komisarzem Lwem, którzy pokazywali dzieciom jak bezpiecznie poruszać się na drodze oraz przejść przez przejście dla pieszych. Tacy wykładowcy z całą pewnością na długo utkwią w pamięci maluchom i mamy nadzieję, że za każdym razem, gdy znajdą się na jezdni przypomną sobie ich porady.

Szczególne podziękowania kierujemy do panów policjantów Macieja Szostaka oraz Krzysztofa Kubienia za poświęcony czas, a przede wszystkim bardzo miłe przyjęcie przedszkolaków.