Po raz drugi w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się Bieg Szlakiem Marianny Orańskiej. Ponad 100 zawodników, którzy przybyli nie tylko z gminy Kamieniec Ząbkowicki i z powiatu ząbkowickiego, ale także z innych stron kraju i zza granicy, pokonało różne dystanse w różnych kategoriach. Impreza stanowiła część całodziennego programu V Pożegnania Lata z Marianną Orańską.

Dopisała nie tylko forma biegaczek i biegaczy, ale także pogoda. Dzień wcześniej bowiem deszcz i wiatr zdawały się przeszkodzić organizatorom. Jednak poranek był słoneczny, powietrze wyczyszczone nocnym deszczem było chłodne, ale czyste. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy biegu stanęli na starcie i pobiegli na dystansach 5 i 10 km ścieżkami wokół Pałacu Marianny Orańskiej oraz na terenie błoni kamienieckich.

Po pokonaniu mety był czas na regenerację sił, wspólny gorący posiłek. Na zakończenie imprezy wójt Gminy Marcin Czerniec wraz z przewodniczącym Rady Gminy Dominikiem Krekorą wręczyli pamiątkowe puchary i nagrody dla najlepszych uczestników biegu. Całą imprezę można zobaczyć na poniższym fotoreportażu.