Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne 2018 w Kamieńcu Ząbkowickim. Tegoroczne święto plonów łączymy z zakończeniem wakacji letnich. Program jest zaplanowany na dwa dni, zatem czeka nas mnóstwo wrażeń.

W sobotę 1 września 2018 r. o godz. 16:00 startuje pożegnanie wakacji. Występować będą dzieci i młodzież z naszej gminy, ale będzie też program skierowany do najmłodszych. Na scenie pojawi się także zespół „Top Girls” oraz gwiazda wieczoru duet „Mejk”. Później przewidziany jest czas na zabawę taneczną.


W niedzielę 2 września 2018 r. o godz. 10:30 zbieramy się na placu kościelnym, a godz. 11:00 odprawiona zostanie Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim. Po przejściu korowodu na kamienieckie błonia rozpoczną się tradycyjne obrzędy dożynkowe. W ich trakcie odbędą się występy zespołów ludowych i zawody o tytuł Najlepszego Sołectwa Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Atrakcją będzie także Bujanie w Obłokach, czyli loty balonem. Wieczorem na scenie pojawi się zespół „Biesiada Polska”.

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2018 w Kamieńcu Ząbkowickim (3)