Tydzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim to już tradycja. Dokonujemy w nim podsumowania wszystkich działań realizowanych przez cały rok szkolny pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców w ramach programu Bezpieczna  szkoła.

W bieżącym roku szklonym tych działań było bardzo dużo, a w ostatnim tygodniu przygotowano  gazetki i wystawy prac plastycznych pod hasłem „Dbamy o własne bezpieczeństwo w czasie wakacji”. Odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielem Policji st. sierż. Damianem Bieńko. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Zagrożenia wokół mnie. Jestem bezpieczny!  Konkurs przeprowadzany został w trzech kategoriach wiekowych: – klasy IV – V SP – „Zagrożenia w dom” , klasy VI – VII SP – „Zagrożenia na wakacjach” i  klasy II, III gimnazjum – „Zagrożenia w szkole”.

W trakcie apelu dla klas I-IV przedstawiono program artystyczny, który przygotowała pani K. Głuszczak z najmłodszymi uczniami naszej szkoły dt. bezpiecznych wakacji. Pani dyrektor Bożena Kołodziej wręczyła karty rowerowe uczniom klas IV i V, którzy pozytywnie zdali egzamin ze znajomości przepisów w ruchu drogowym  oraz uczniom klas III Certyfikaty Ratowniczka.  Wręczone zostały również dyplomy i nagrody za inne konkursy realizowane w ramach programu. Na zakończenie apelu prowadząca przypomniała o ogólnoświatowym symbolu ratującym życie ICE, który każdy powinien mieć zapisany w swoim telefonie. Pod wskazanym numerem ratownicy uzyskują ważne informacje o poszkodowanym, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki, choroby, problemy ze zdrowiem, alergie itp.

Ela