Po zwycięstwie w Finale Strefy Wałbrzyskiej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim w składzie: Jakub Nowak, Dominik Kwiatkowski, Klaudia Rzepa (kat. gimnazjum) oraz Aleksandra Wojtaszczyk, Maja Herbut, Paweł Bernad, Kacper Miłkowski (kat. szkoła podstawowa), przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich, zmierzyli się we Wrocławiu w Finale Wojewódzkim z drużynami ze strefy jeleniogórskiej, wrocławskiej, legnickiej w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Konkurs, który odbył się 26 maja 2018 r. obejmował takie konkurencje jak: testy wiedzy, jazdę na miasteczku ruchu drogowego, jazdę na torze sprawnościowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podsumowaniu wyników w tych konkurencjach uczniowie z Kamieńca Ząbkowickiego, w kategorii gimnazjum, wygrali i jadą na Mistrzostwa Polski do Przelewic w województwie zachodniopomorskim, które odbędą się w dniach od 5 – 7 czerwca 2018 r. Natomiast w kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli II miejsce i zdobyli również puchar najlepszej drużyny w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Nowak. Zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy sukcesu. Życzymy im powodzenia na Mistrzostwach Polski.