Nieodłączną częścią obchodów pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim jest Przegląd Klasowych Zespołów Teatralnych. W tym roku na deskach szkolnego teatrzyku zagościły mity greckie.

Klasa 5a przestawiła adaptację mitu o Demeter i Korze, a w wykonaniu klasy 5b zobaczyliśmy „Ucztę na Olimpiadzie”. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Publiczność podziwiała również piękne stroje oraz dekoracje. Nadzorująca przegląd komisja, w składzie: Pani Elżbieta Cwek, Pani Grażyna Mikulska, Pani Iwona Bukańska-Flinta, oceniała prezentacje pod kątem inwencji twórczej, efektów dźwiękowych, kostiumów, narracyjnej strony przedstawienia oraz ogólnych wrażeń artystycznych. Odtwórcy ról, po werdykcie komisji, otrzymają również statuetki Wiktorii.

Po wiosennym przeglądzie w naszej szkole odbył się pokaz talentów. Wzięło w nim udział 13 wykonawców z klas IV – III, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami oraz uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Odkrywanie talentów to fascynująca przygoda i wspaniała zabawa. Po pokazie prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować…

Wszystkim wykonawcom oraz wychowawcom klas piątych serdecznie dziękujemy i gratulujemy.