Przestępcy działający metodą „na pracownika opieki społecznej”, „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, głównie starsze osoby.

Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów.  W związku z tym, że nadal borykamy się z tym problemem a sytuacja osób starszych jest nam bliska – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim zorganizowali spotkanie – debatę społeczną.

Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich oraz Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki zapraszają na spotkanie – debatę społeczną w środę 14 marca 2018 o godz. 16:00 roku do Gminnego Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim.

Omówimy nietypowe sytuacje, które mogą spotkać osoby. Jak się zachować, gdy ktoś podejrzany prosi o pożyczenie pieniędzy i jak zgłosić to na Policję. Przybliżymy Państwu działanie aplikacji „Twoja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” a także przedstawimy dzielnicowych. Na spotkanie zostali zaproszeni także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Aktywnie włączył się również Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec, który poprzez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekaże dla uczestników niespodziankę.

Oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śląskich kom. Ilona Golec