Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego z oddziałami Gimnazjum Publicznego im. A. Mickiewicza Kamieńcu Ząbkowickim uczestniczyli w gościnnym koncercie zespołu muzyki country.

15 marca 2018 r. młodzi widzowie wysłuchali barwnej opowieści założyciela zespołu na temat źródeł i odmian tego gatunku muzyki rozrywkowej, powstałej w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich. Poznali nowe instrumenty oraz różnorodne efekty dźwiękowe. Początkowo proste granie, oparte na trzyakordowym schemacie, z czasem zaczęło ulegać wpływom innych gatunków muzyki rozrywkowej takich jak: jazz, rock and roll, rock i pop. Zespół zaprezentował dynamiczne proste piosenki i liryczne ballady o codziennych sprawach zwykłych ludzi z dominującymi motywami: miłości, pracy, zabawy i problemów życiowych. Uczniom spodobało się aktywne uczestnictwo w koncercie poprzez wspólne śpiewanie refrenów piosenek, grę na prostych instrumentach i odegranie kowbojskich ról  w improwizowanym układzie tanecznym.

W Polsce dzień 30 września od 2015 roku obchodzony jest jako Polski Dzień Muzyki Country. Jedną ze znanych imprez muzyki country jest międzynarodowy Piknik Country odbywający się co roku w Mrągowie, na który wyruszą także przemili muzykanci z powiatu ząbkowickiego, aby w koncercie na żywo uszczęśliwić swoich fanów.

Dorota Twardowska