W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim 12 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie z policjantami  i strażakami pod hasłem  „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

Policjanci spotkali się z uczniami klas I-III w klasach i przypominali o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Policjanci przestrzegali dzieci przed ślizganiem się na jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielili też wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Następnie dzieci uczestniczyły na sali gimnastycznej w pokazie przygotowanym przez strażaków, którzy również omówili tematykę bezpiecznych zabaw w czasie ferii i zaprezentowali dzieciom sprzęt strażacki, którym się posługują ratując poszkodowanych.

W tym dniu także p. Agnieszka Wydra dokonała podsumowania konkursu plastycznego „Pluszowy Miś”, a pani dyrektor nagrodziła wszystkich uczestników konkursu słodkościami.