Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych, III Bieg Szlakiem Marianny Orańskiej, występy artystyczne, impreza taneczna, całodzienny piknik na błoniach, doskonała pogoda i świetne nastroje. Tak było tydzień temu w Kamieńcu Ząbkowickim podczas Pożegnania Lata z Marianną Orańską.

Przez cały dzień przez kompleks pałacowo-parkowy przewinęły się setki uczestników wydarzeń przygotowanych przez gminne instytucje wraz z innymi partnerami, ale turystów, którzy korzystali z pięknego letniego weekendu. Z pewnością wielu wrażeń i emocji dostarczyły zarówno zmagania drużyn strażackich z powiatu ząbkowickiego, jak i bieg, w którym wzięło kilkudziesięciu amatorów aktywnego wypoczynku także spoza naszej gminy, spoza powiatu, a nawet spoza Dolnego Śląska. Za ten entuzjazm i wytrwałość należą się słowa uznania, gdyż zarówno pożarnicy, jak i biegacze nie mieli łatwego zadania.

Przypomnijmy, że w zawodach drużyn OSP wystartowało dziewięć ekip męskich i jedna żeńska. Druhny i druhowie tradycyjnie konkurowali w: sztafecie 7×50 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. W obu najlepsze wyniki osiągnęła drużyna OSP Ciepłowody. Na drugiej pozycji druhowie z OSP Głęboka z gminy Ziębice, zaś na trzecim miejscu znaleźli się pożarnicy z Brzeźnicy z gminy Bardo. Druhny z OSP Lubnów w sztafecie miały czas 68.80 sek. i w ćwiczeniu bojowym 47.56 sek. Łączny czas zespołu wyniósł 116.36 sek. Gdyby zestawić ich rezultaty z wynikami drużyn męskich żeńska obsada z Lubnowa miałaby piąte miejsce. W imprezie biegowej liderem dystansu 10-kilometrowego okazał się Marcin Gajewski, a na trasie 5-kilometrowej najlepiej biegł Tomasz Kowal.

Dzisiaj mamy dla Was fotorelację z Pożegnania Lata z Marianną Orańską. Może jeszcze nieco ciepła w nich znajdziecie i oczywiście siebie lub swoich znajomych. Miłego oglądania 🙂