Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 udali się na spotkanie ze św. Mikołajem do jego wioski w Średniowiecznym Parku Techniki w Złotym Stoku.

4 grudnia 2017 r., po krótkim przywitaniu z elfem Rudolfem, wszyscy  w dobrym humorze    raźno  ruszyli na zwiedzanie wioski  Mikołaja i odkrywanie wszystkich tajemnic warsztatu elfów. Razem z elfem uczniowie  napędzali wielką bombkę na choinkę, nakarmili „zaklęte renifery” i uruchomili maszynę do kruszenia złych uczynków. Aby spotkać się ze św. Mikołajem w jego drewnianej chacie i odebrać  swoją paczkę musieli przejść magicznym tunelem czasu. Odkryli tam świąteczny magazyn prezentów i wiele listów napisanych do Mikołaja. Spotkanie z Mikołajem było okazją do ujawnienia przez niego dobrych i złych uczynków jakie popełnili uczniowie w ciągu ostatniego roku. Ale mimo wszystko każdy otrzymał prezent. Na zakończenie naszej wizyty w wiosce  Mikołaja elfy zaprosiły nas na gorącą herbatkę i pączka.

Dlatego oznajmiamy z dumą, że po odkryciu wszystkich tajemnic warsztatu elfów i wioski Mikołaja, po udzieleniu pomocy elfom przy przedświątecznych przygotowaniach oraz po wrzuceniu złotej monety do Studni Życia wszyscy uczniowie klasy 3a stali się przyjaciółmi Świętego Mikołaja i otrzymali Certyfikat, a następnie  zadowoleni wrócili do szkoły.