„Mikołaju Święty prosimy Cię grzecznie, w dniu Twojego Święta, przyjdź do nas koniecznie! My już od dawna na Ciebie czekamy, co dzień być grzecznymi wszyscy się staramy. Kiedy przyjdziesz do nas będzie dzień wesoły, a więc nie omijaj budynku naszego przedszkola!”

Wizyta Świętego Mikołaja w  Przedszkolu „Baśniowa Kraina” to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Na ten dzień, przedszkolaki przygotowały wierszyki i piękne piosenki. Wszystkie dzieci 6 grudnia 2017 r. już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały za okna i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już o godzinie 9.00 zawitał do naszego przedszkola. Tego dnia, Pani Dyrektor Elżbieta Kokoszka, zaprosiła również do nas Panią Olgę – instruktorkę tańca, która w Gminnym Centrum Kultury zabawiała dzieci wspólnie z Mikołajem oraz wychowawcami i przybyłymi Rodzicami naszych milusińskich. Poprowadziła dla przedszkolaków zabawę „Odkrywamy prezent”, a następnie dzieci dekorowały choinkę przyklejając ozdoby. Odbyła się też krótka nauka tańca. Nasz dzisiejszy niezwykły gość Mikołaj odwiedził wszystkie grupy, a dzieci z wielką radością i zainteresowaniem oczekiwały niespodzianek. Wszyscy powitaliśmy Mikołaja wierszykami i piosenkami. Robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Pani Joasia, Pani Ela i Pani Ala „łapały” wszystkie ujęcia  aparatem fotograficznym.

W tym roku Mikołaj wręczył dzieciom przepiękne kuferki, w których były puzzle, gra domino, miarka do pomiaru wzrostu, bajeczka i słodki mikołajek z czekolady. Wszyscy bawiliśmy się wesoło i po zakończonej zabawie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola na smaczny obiadek. Tymczasem przesyłamy dla Was, Drodzy Rodzice,  relację z naszych aparatów. Pozdrawiamy mikołajowo 🙂