W dzisiejszych czasach książka ma poważną konkurencję, trudno nakłonić dzieci do czytania, szczególnie te starsze. Dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze, bo o tym, ile korzyści niesie ze sobą czytanie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Korzystając z okazji, że właśnie 29 września był dniem Ogólnopolskiego  Głośnego Czytania, uczniowie z „Dwójki” postanowili przyłączyć się do tego pięknego święta. Książką czytaną była uwielbiana przez małych i dużych pierwsza część cyklu o Mikołajku. Dzieci z zapartym tchem, ale i z uśmiechem na twarzy słuchali wybranych fragmentów czytanych przez Pana Dyrektora Arkadiusza Albrechta, Panią Dagmarę Szymczak i Panią Małgorzatę Wilk.

Uczniowie nie chcieli być tylko biernymi słuchaczami, ale także ochoczo czytali teksty swoim rówieśnikom. Po zakończeniu czytanych fragmentów, uczniowie bezbłędnie odpowiadali na zadane im pytania. Na pewno ten dzień głośnego czytania wpisze się na stałe do kalendarza uroczystości w naszej szkole i z czasem przyniesie większy rozmach.