Organizowany po raz pierwszy Bieg Szlakiem Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim okazał się bardzo udaną imprezą. Wzięło w nim ponad 130 osób, które przybyły nie tylko z terenu gminy czy powiatu ząbkowickiego, ale też z całego regionu. Wydarzenie, które odbyło się dzisiaj w godzinach południowych stanowiło część kolejnego już Pożegnania Lata z Marianną Orańską, które jeszcze trwa na kamienieckich błoniach.

Trasy 5- i 10-kilometrowe okazały się bardzo malownicze i mimo pogody, która niepokoiła chwilowymi opadami deszczu, wszyscy biegacze pokonali wskazane im odcinki z najlepszymi z możliwych wynikami. Start i meta były zlokalizowane w pobliżu Domu Rządcy. Tam zawodników wypuścił i przyjmował pamiątkowymi medalami wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec w towarzystwie samej księżnej Marianny i jej dworzanek. Wraz z radnymi włodarz wręczał także puchary zawodnikom najlepszym w poszczególnych kategoriach biegowych. Strudzonych biegaczy i ich kibiców pyszną gorącą grochówką częstowali druhowie z kamienieckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Bieg odbywał się po raz pierwszy i towarzyszyła mu doskonała atmosfera sportowej rywalizacji i zarazem świetnej zabawy. Jak dało się słyszeć wśród biegaczek i biegaczy, okolice Pałacu Marianny Orańskiej są predysponowane do aktywnego wypoczynku, jakim jest bieganie. Były też głosy, że ścieżki, jakie dotąd były miejscami rekreacyjnych spacerów, teraz staną się trasami indywidualnego i rodzinnego biegania. Przypomnieć należy, że celem nowej imprezy biegowej jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, promocja zdrowego i sportowego trybu życia, krzewienie kultury fizycznej wśród młodzieży i osób dorosłych. Oczywiście ważnym zamiarem pomysłodawców była promocja Kamieńca Ząbkowickiego jako miasta przyjaznego sportowcom. Organizatorem biegu byli Gminne Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Animatorami imprezy byli Iwona Kulińska-Pietrzak oraz Dariusz Czarnecki.

Poniżej znajdziecie Państwo bogaty album zdjęciowy z dzisiejszego biegu, a w kolejnych dniach zamieścimy relacje z innych interesujących punktów programu dzisiejszego Pożegnania Lata z Marianną Orańską. Sporo zdjęć zamieścił także wójt Marcin Czerniec na swojej stronie Facebook. Miłego oglądania 🙂