Dzień Mamy i Taty co roku szczególnie przeżywają dzieci. W tajemnicy przed mamami  i tatusiami szykują prezenty, malują laurki i robią kolorowe bukiety z kwiatów. Dzień Mamy i Taty często jest w przedszkolach  połączony i jest hucznie obchodzony.

Z  okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim zaprosiły swoich kochanych rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Gdy nadeszła godzina 9:45 – 26 maja 2017 r., wszyscy rodzice ku radości swoich pociech zgromadzili się w sali sportowej SP nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, w skład którego wchodzi przedszkole. Zebranych gości przywitała serdecznie w imieniu swoim, Pana Dyrektora oraz Pań z pozostałych grup Pani Renata Kocjan-Górska – wychowawczyni starszaków w przedszkolu.

Mali artyści począwszy od maluszków po starszaki dali z siebie wszystko, pełni zapału i zaangażowania recytowali wierszyki, wyśpiewali z serca piosenki, oraz tańczyli przygotowane ze swoimi paniami układy taneczne. Prezentowane programy  artystyczne u wielu mam wywołały uśmiech a czasem nawet łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami oraz wspaniałe upominki wręczone po występie oraz szczery uścisk ukochanej mamy i taty były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie.

Kolejno nadszedł czas na miłe spędzenie chwil ze swymi pociechami oraz luźne  rozmowy pomiędzy rodzicami przy zorganizowanym dla nich poczęstunku. Dla naszych podopiecznych impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem, muzycznym, plastycznym, recytatorskim i tanecznym. Dla nich było to przeżycie dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne. Te krótkie chwile spędzone z rodzicami z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam jak i tatusiów – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grodź / Irmina Brzozowska