6 i 7 maja 2017 roku na tarasach pałacowych i kamienieckich Błoniach odbywały się koncerty, wystawy oraz popisy wokalne uzdolnionej młodzieży z kamienieckich szkół.

Wszystko to w ramach corocznej imprezy gminnej z okazji II Święta Tulipanów. W sobotę o godz. 18.00 wystąpiła uczennica naszej szkoły z klasy V – Agnieszka Bojczuk, pięknie grając na skrzypcach. Kolejne występy dzieci ze szkół i przedszkoli naszej gminy odbywały się w niedzielę od godziny 17.00. Najpierw wystąpiły dzieci z kamienieckich przedszkoli oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Po tych występach swoje umiejętności taneczne na dużej scenie zaprezentowali nasi uczniowie. Chłopcy z klasy VI – „Drewniaki”, tj. Remigiusz Jachimowski, Bartosz Janiec, Michał Kleniuk i Aleksy Krekora pokazali taniec, który wymagał nie lada kondycji fizycznej. Dziewczęta z klasy IV: Kalina Krawczyk, Karolina Szczepańska, Laura Pajkiert, Zuzanna Biel, Ewelina Szewczyk, Julia Nowakowska, Hanna Stuglik,  Klaudia Mikosz wystąpiły z układem tanecznym do piosenki Shakiry „O la, la ,la”.

Uczniowie zaprezentowali się wspaniale, chociaż pogoda nie dopisała. Za przygotowanie dzieci do występów odpowiedzialne były panie Alicja Nowakowska, Milena Skotnicka i Teresa Gembara. Opiekę nad dziećmi podczas występów sprawowali rodzice oraz nauczyciele.