Pogoda wczoraj nie dopisała, ale entuzjazm i energia nie opuszczały uczestników Festiwalu Teatralnego Mezalians w Kamieńcu Ząbkowickim.

Dzień wcześniej za to pogoda była wspaniała i wieczorny multispektakl w parku i Pałacu Marianny Orańskiej dostarczyły wszystkim mnóstwa pozytywnych wrażeń. Impreza wpisująca naszą Gminę w Europejską Stolicę Kultury 2016 dobiegła wczoraj do finału. Ze względu na intensywny deszcz zaplanowane na niedzielę wydarzenia zostały przeniesione do Czerwonego Kościółka oraz do hali sportowej. W kościółku trwał kamieniecki jarmark. Mocno biło serce mieszkańców Kamieńca i okolic. Występy naszych lokalnych zespołów, a do tego domowe ciasta i  rękodzieło. W hali popisy artystów i etiudy teatralne. W jedną z zabaw wdał się nawet wójt Gminy Marcin Czerniec. Dzieci, młodzież i dorośli mieli przez kilka godzin prawdziwe morze propozycji ciekawych spotkań, prezentacji i doskonałej rozrywki.

Festiwal zakończył się, ale niezapomniane wrażenia pozostają. Będziemy do nich wracać. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się do organizacji i przebiegu „Mezaliansu”. Dziękujemy twórcom i artystom, wolontariuszom i rozmaitym służbom, które wspierały realizację festiwalowego programu. Kamieniec Ząbkowicki zanurzył się w kulturze oraz otworzył się gościnnie dla jej twórców i koneserów.

FOT: Facebook – Festiwal Teatralny „Mezalians”