W Gimnazjum Publicznym im. A. Mickiewicza  w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się 40 Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Patronat nad turniejem objął wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec, który był głównym fundatorem pucharów, medali i nagród dla wszystkich zawodników.

Pan Wiesław Bogus zasponsorował  indywidualne nagrody dla  najlepszych reprezentantów w kategorii gimnazjum i szkół podstawowych oraz słodkości dla wszystkich uczestników. Nad przebiegiem całego turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym.

I miejsce  w kategorii gimnazjum zajęli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Kamieńcu Ząbkowickim, ubiegłoroczni finaliści  mistrzostw Polski: Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak, Mateusz Wrześniewski i Klaudia Rzepa. Zawodników do turnieju przygotowali państwo Anna i Piotr Jabłońscy. W kategorii szkół podstawowych I miejsce  zajęli uczniowie: Oliwia Staniucha, Hanna Stuglik, Bartłomiej Kwiatkowski i Remigiusz Jachimowski z  Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.  Zawodnicy przygotowali się do współzawodnictwa pod kierunkiem pana  Grzegorza Czachora.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju w kategorii szkół gimnazjalnych został Dominik Kwiatkowski – uczeń tutejszego gimnazjum, a w kategorii szkół podstawowych – Bartłomiej Kwiatkowski –  uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Zwycięzcom  finału powiatowego, który miał miejsce 22 kwietnia 2017 r.  życzymy sukcesów w finale strefowym, który  odbędzie się w maju w Wałbrzychu.

paj.