Do Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim zawitali niespotykani  goście – dzikie zwierzątka: dwie sówki – mała – Płomykówka  i ogromna duża – największa na świecie

Możliwe to było za pomocą osób, które zajmują się tymi zwierzątkami i prowadzą na co dzień  Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Na spotkaniach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi opiekunowie tych zwierzątek przybliżają życie lasu, życie dzikich zwierząt i zwiększają świadomość o ekosystemie.

25 kwietnia br. dzieci oglądnęły wspaniałą prezentację, zadawały różne pytania, dowiedziały się jak rozpoznać sowę nocną od dziennej, zobaczyły jak wygląda najmniejsza sowa na świecie oraz największa, jakie gatunki można zobaczyć w Polsce a jakie za granicą, dowiedziały się jak usytuowane dziwnie są uszy sówek, co jedzą najchętniej, gdzie mieszkają, i wiele, wiele innych ciekawych informacji. Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy dziko żyjące zwierzęta. Każde z dzieci mogło pogłaskać ogromną sowę, co było dla nich niesamowitym przeżyciem.

Dziękujemy za tak wspaniałe odwiedziny i chętnie czekamy na kolejny raz 🙂

Renata Kocjan – Górska / Irmina Brzozowska /  Małgorzata Grodź