W ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS 28 marca 2017 r. 40 uczniów z klas I – VI  Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim pojechało na kryty basen do Kłodzka. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań aktywnością ruchową wśród uczniów.

W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja uczniów z różnych klas, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami. Dobrze jest  w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość czasu dzieci spędzają siedząc przed komputerem, telewizorem, telefonem i w ławce szkolnej. Uczniowie przez dwie godziny mieli nie tylko możliwość skorzystania z basenu, ale mogli zrelaksować się w jacuzzi, przy gejzerach wodnych jak również zjeżdżając z 66-metrowej zjeżdżalni oraz próbować przeprawy relaksującym nurtem rwącej rzeki. Czas spędzony „w wodzie”, umożliwił wszystkim uczestnikom wyjazdu (oprócz korzyści zdrowotnych), wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Zanim uczniowie dotarli do Kamieńca, już w drodze powrotnej pytali (zwłaszcza pierwszoklasiści) o kolejny wyjazd, który postaramy się zorganizować. W najbliższym czasie planowany jest wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej w ramach akcji „DZIECI NA STADIONIE – UCZYMY SIĘ DOPINGU”.

Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomek Piwiński, a opiekę nad dziećmi  pełnili  nauczyciele: p. Dorota Pastuszczak,   p. Aurelia Plejewska, p. Agnieszka Wydra oraz rodzic p. Marzena Sokołowska.