Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach odbyły się w Żarowie w dniach 23 – 24 września 2017 r. Jedyną zawodniczką z Kamieńca Ząbkowickiego reprezentującą naszą szkołę była Gabrysia Piwińska, która startowała w kategorii D 9 dziewcząt (do lat 9). W grupie tej grało 25 zawodniczek, z których 20 posiadało wyższą kategorię szachową.

Mistrzostwa  rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund  tempem gry: 30 min. + 30 s.   na   ruch a  w   grupach  najmłodszych 60 minut  na  partię  dla  zawodnika,  z obowiązkowym zapisem partii. Zawody trwały dwa dni, w pierwszy dzień rozegrano 4 rundy w następny 3 rundy. W zawodach wzięło udział ok. 200 młodych szachistów z naszego województwa podzielonych na 10 kategorii wiekowych.

W pierwszym dniu zawodów Gabrysia wygrała dwie  z czterech rozegranych partii i chociaż jej gra na początku roku szkolnego nie jest jeszcze w pełni zadowalająca to pokonała dwie dziewczynki z wyższym rankingiem szachowym i zajmowała 12 miejsce. Jednak następnego dnia grała słabo i wygrała tylko jedną partię z trzech rozegranych, co dało jej 16 miejsce. Nasza zawodniczka po raz pierwszy grała w turnieju z obowiązkowym zapisem partii i na tak długim dystansie, co mogło mieć wpływ na zmęczenie i brak właściwej koncentracji w trzech ostatnich rundach. Jednak trzy wygrane partie wystarczyły, aby Gabrysia awansowała w rankingu szachowym i wyrobiła normę na IV kategorię szachową.

Zajęcia szachowe w naszej szkole prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego (instruktor szachowy) Tomek Piwiński. Zajęcia odbywają się we wtorki 13:45 – 14:30 i czwartki od 15:00 – do 16:00. Informacje z turnieju można znaleźć na stronie www.chessarbiter.com