W Gimnazjum Publicznym im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim rozpoczęliśmy akcję „Dbajmy o zwierzaki i pomagajmy im!”. Organizatorami przedsięwzięcia są uczniowie, którzy działają pod opieką pani Sylwii Grot i pani Justyny Grzesik-Leopolskiej. Akcja trwa od 14 marca do końca kwietnia.

W okresie wiosennym, i nie tylko, jest mnóstwo zwierząt- kotków i piesków, które błąkają się po terenie naszej gminy. Są to zwierzaki, które nie mają swojego domu, bo ktoś je bezdusznie porzucił, zgubiły się lub też urodziły się poza nim. Uznaliśmy, że temat ten jest bardzo ważny i należy o nim mówić głośno. Zwierzęta to nasi przyjaciele i powinniśmy się nimi zaopiekować. Aby uświadomić młodzieży oraz osobom spoza terenu szkoły potrzebę naszego wsparcia i pomocy zwierzętom, wykonaliśmy plakaty informacyjne oraz przeprowadziliśmy w każdej klasie naszej szkoły prelekcje.

Swoją akcją wspieramy pracę Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich, które bierze pod opiekę błąkające się kotki i pieski, uczy je życia z człowiekiem i szuka dla nich kochającego domu. Niestety jest to trudne zadanie, które zajmuje dużo czasu. Dlatego postanowiliśmy wspomóc pracę towarzystwa również poprzez zbiórkę potrzebnych artykułów. Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy takimi rzeczami jak: karma kocia sucha i mokra dla juniorków i kotów dorosłych, piasek dla kotów, karma mokra dla psów, karma kocia sucha ONE Purina lub Prefecta dla jeży. Czekamy na Wasze dary do końca kwietnia. Ponadto, można pomóc w pracy towarzystwa poprzez wsparcie finansowe:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami odział Ząbkowice Śląskie

Nr konta 1109023720000000132759658 z dopiskiem: darowizna.

Zachęcamy również do zapoznania się z profilem towarzystwa na facebook – może właśnie tam zauważysz swojego przyszłego czworonożnego przyjaciela! W imieniu wszystkich zwierząt dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Miłośnicy zwierząt z Gimnazjum