Choć styczeń już minął i chociaż to miesiąc zimowy, więc pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Wracamy wspomnieniem do tego najcieplejszego dnia stycznia.

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, a organizowana jest przez uczniów  klas II –  III wraz z wychowawczyniami. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 31 stycznia 2017 r. pod hasłem „Kochamy Was, kochamy całym sercem i radości chcemy Wam dać jak najwięcej…”

Tymi słowami wiersza, o swoim uczuciu zapewniali wnukowie swoje babcie i dziadków, którzy spotkali się na uroczystości z okazji ich święta. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków, zaproszonych babć i dziadków przybyło ponad 150. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie  i taneczne. Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. Miłym akcentem był przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.  Po uroczystości nastąpiła chwila dla fotografa, kiedy to można było wykonać wspólne zdjęcie z babcią i dziadkiem. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień,  w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje”. Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.