Jest taki dzień, taki ciepły, choć grudniowy dzień. Zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. 22 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II odbyło się spotkanie jasełkowe z udziałem zaproszonych gości oraz uczniów i pracowników szkoły.

Na samym początku wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Albrecht i życzył radosnych, spokojnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne złożyła wszystkim również przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Tokarz oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Manuela Siwak.

Następnie uczniowie klas III-VI pod opieką Pani Dagmary Szymczak i siostry Katarzyny Fabickiej przedstawili spektakl jasełkowy, który był utrzymany w góralskim klimacie. Nie zabrakło starych, mądrych Górali, którzy podążali za jaśniejącą łuną, jak i małych dzieci, które trzeba było ukierunkować na najważniejsze postawy życiowe. Oczywiście, mówiąc o cudzie narodzin, nie można było pominąć Świętej Rodziny i Dzieciątka Jezus, do których przyszli pasterze z darami. Całość przedstawienia uzupełniły pięknie odśpiewane kolędy, które niejednego widza bardzo wzruszyły.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców zaowocowało, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.