„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Św. Jan Paweł II).

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim brali udział w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze – Aleksandra Janik, Weronika Szymczak, Natalia Sopuch, Manuela Siwak, Emilia Łukasik, Julia Nicpoń, Kaja Kaługa, Wiktoria Śnieżek  –  wyposażeni w orkiestrowe identyfikatory, puszki i serduszka, pod opieką rodziców, dyrektora szkoły i nauczycieli, przez całą niedzielę kwestowali wśród mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego, Starczowa, Doboszowic i Sławęcina. Spotkali się z ogromną życzliwością i zrozumieniem ludzi, którzy chętnie wrzucali datki do puszek.

Zebrane w tym roku fundusze wspomogą zakup sprzętu do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Cieszymy się, że mamy w tym szlachetnym przedsięwzięciu swój udział. Na zdjęciach widać jak zapełniały się nasze puszki w tym mroźnym i śnieżnym dniu…

Samorząd Uczniowski pod opieką Alicji Walerian, Alicji Nowakowskiej i Barbary Nowaczek