„Kościół powierza dziś w sposób szczególny zadanie ewangelizacji dzieciom. Taki ma sens Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który zobowiązuje „dziecięcych misjonarzy” do niesienia światła solidarności szczególnie tam, gdzie wyjątkowo gęste są ciemności ubóstwa, cierpienia i wojny.” (św. Jan Paweł II)

Każdego roku kolędnicy zwracają naszą uwagę na problemy swoich dalekich rówieśników i wspierają projekty pomocy w wybranym kraju świata. W tym roku pomocą duchową i materialną obejmują nieletnich mieszkańców Tajlandii. Uczniowie z kl. IV i VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II wraz z s. Katarzyną Fabicką i panią Dagmarą Szymczak po raz pierwszy włączyli się w tą akcję, by wspomóc misje.

25 grudnia, kiedy świętujemy Narodzenie Pańskie, wraz z tą Dobrą Nowiną poszliśmy do domów z krótką scenką i śpiewem kolęd. Radość, która nam towarzyszyła stała się udziałem tych, którzy otworzyli drzwi swoich domów. Na pamiątkę zostawiliśmy symbol tajskiego kwiatu w podziękowaniu za otwarte serce. „Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji”. (św. Jan Paweł II)

Dziękujemy wszystkim tym, którzy otworzyli swoje domy goszcząc kolędników i złożyli dary, które zostały przekazane do Wydziału Misyjnego w Kurii Świdnickiej, a stamtąd przekazane dla dzieci w Tajlandii. Mamy nadzieję, że za rok znowu odwiedzimy Rodziny, by wspólnie świętować i wspierać misje.