Swoje święto obchodziła najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Z racji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” 24 listopada br.  przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Baśniowa Kraina” w Kamieńcu Ząbkowickim przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki.

Co więcej, dzieci własnoręcznie pokolorowały przygotowane wcześniej postacie wesołych miśków, którymi udekorowany został przedsionek przy wejściu do szatni. Tym samym rodzice mogli podziwiać prace swoich pociech. W tym dniu dzieci wraz z wychowawczyniami  i panią dyrektor udały się na spotkanie z Misiem do Gminnego Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim, w którym przywitała ich pani dyrektor GCK Jolanta Kużdżał. Swoją obecnością zaszczyciła ich także zastępca Pani Karolina Słocińska – zastępca wójta Gminy. Pani dyrektor na wstępie przypomniała historię powstania pluszowego misia oraz przeprowadziła wraz z dziećmi krótki quiz. Następnie pani wicewójt przeczytała dzieciom bajkę pt. „Calineczka”. Niespodziewanie na sali pojawił się wielki, pluszowy Miś, który przywitał radośnie dzieci i do końca towarzyszył im w spotkaniu.

Dzieci mogły również obejrzeć dwie bajki: „Miś Uszatek” oraz „Miś Koralgol”. Po krótkim seansie każda grupa przedstawiła przygotowany wcześniej pod okiem wychowawcy krótki program artystyczny, który wszystkim bardzo się podobał. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiu, radośnie machając swoimi pluszowymi zabawkami. Na koniec dzieci zabrały się za kolorowanie przygotowanych kolorowanek – oczywiście z misiem w roli głównej. Nie obeszło się też bez sesji zdjęciowej z najważniejszym gościem tego spotkania – wielkim pluszowym Misiem! Dzieci na pożegnanie otrzymały w nagrodę za piękne prace i wspaniałe występy pyszne czekoladowe batoniki w kształcie misia, które wręczyła im w imieniu Wójta naszej Gminy pani Karolina Słocińska. Wszyscy w dobrym nastroju udali się do przedszkola na pyszny obiad. Radosne miny na ich twarzach świadczyły o tym, że Dzień Pluszowego Misia przebiegł w wyjątkowej i wspaniałej atmosferze.