Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. (Jan Paweł II) Jak co roku Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim włącza się w działania Zespołu Szkół nr 2 (w skład którego wchodzi) do akcji niesienia pomocy innym. W okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w przedsięwzięciu jakim jest akcja „Szlachetna Paczka”.

To ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy.

Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej przedszkolnej społeczności jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie, na miarę swoich możliwości. Nasze Przedszkole objęło pomocą Panią Beatę i Jej 8-letniego synka Wiktorka. Zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno–sanitarne, ale również odzież, zabawki i słodycze. Dyrektor Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny. Mamy nadzieję, że dla obdarowanej przez nas rodziny nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą radosne. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

SZLACHETNA PACZKA 2016_02

Renata Kocjan-Górska