Na początku grudnia w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się pierwsze oficjalne treningi w Akademii Piłkarskiej „GOAL”. To właśnie wtedy mali zawodnicy rozpoczęli swoją prawdziwą przygodę z piłką.

Założycielami Klubu są trenerzy: Grzegorz Czachor i Krzysztof Zugaj. „My jako dzieci nie mieliśmy takich warunków do trenowania w piłkę dlatego też nasza przygoda z tym sportem zakończyła się na szczeblu klasy okręgowej i epizodzie IV ligowym w „Zamku” Kamieniec. Chcielibyśmy żeby dzieciaki z naszej Akademii grały w piłkę na jak najwyższym poziomie przy tym wychodząc na dobrych ludzi” – powiedział trener Czachor. Natomiast trener Zugaj  piłkarski pomysł  podsumował – „Bardzo cieszy nas zainteresowanie rodziców i dzieci choć nie ukrywam ze nie jesteśmy zaskoczeni tak dużą frekwencją. W końcu Kamieniec i klub „Zamek” cieszy się długą piłkarska tradycja.

Zajęcia odbywają się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im Papieża Jana Pawła II oraz hali sportowej Gimnazjum Publicznego im Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim. Blisko 50 chłopców i jedna dziewczynka (Zuzia 🙂 ) w trzech grupach „Bobini” 4 – 5 lat, „Skrzaty” 6 – 7 lat oraz „Żaki” 8 – 9 lat, ćwiczą pod okiem swoich trenerów.

6 grudnia trening naszych młodych piłkarzy upłynął pod znakiem zabawy z piłką nożną, lecz nie tylko. Na treningu pojawił się św. Mikołaj, który wzbudził radość u wszystkich obecnych. Chłopcy otrzymali stroje sportowe z nazwą Akademii Piłkarskiej „GOAL”. Kolejną atrakcją był konkurs rzutów karnych z samym św. Mikołajem w roli bramkarza. Ambicji, woli walki, zaangażowania i chęci nie brakowało. Oby tak dalej!