Święto Komisji Edukacji Narodowej, które potocznie określamy mianem Dnia Nauczyciela, nie jest kolejną datą w kalendarzu. Ma niezwykłą rangę, bo pokazuje jak ważni są w naszym życiu ludzie uczący i wychowujący nas.  

Rola i wpływ pedagogów na życie każdego człowieka są bezsprzecznie porównywalne ze znaczeniem rodziców. To właśnie nauczyciele, zaraz po rodzicach, najbardziej kształtują wiedzę i charaktery dzieci i młodzieży. Ufając nauczycielom, rodzice powierzają im swoje córki i swoich synów na wiele godzin każdego dnia, bo wiedzą, że ich pociechy są pod opieką odpowiedzialnych i mądrych osób.

Za tę trudną do przecenienia pracę jesteśmy wszyscy wdzięczni. Dzisiaj to „dziękuję” niech zabrzmi ze szczególną mocą. Życzymy Paniom Nauczycielkom i Panom Nauczycielom, a także wszystkim Pracownikom placówek oświatowych satysfakcji z wysiłku ponoszonego dla edukacji i wychowania najmłodszych obywateli naszej lokalnej społeczności. Wyrażam najwyższy szacunek wobec Państwa i zapewniam, że Samorząd Gminy Kamieniec Ząbkowicki będzie nadal z troską i wrażliwością podejmował wszelkie działania służące dobru naszej Oświaty.

Pozostaję z uznaniem!

Marcin Czerniec

Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki