„Nie ma szczęścia,  nie ma przyszłości człowieka i narodu bez MIŁOŚCI”. (Św. Jan Paweł II)

38 lat temu cały świat usłyszał: „Habemus Papam” i nasz rodak Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim przypomnieli postać wielkiego Polaka –  Jana Pawła II i słowa z jego nauczania.

Papież Jan Paweł II – patron naszej szkoły – to wzór świętości i autorytet dla każdego. Tegoroczne odchody koncentrowały się wokół hasła: „Jan Paweł II – Świadek Miłosierdzia”. Z jego postawy można było wyczytać owo miłosierdzie, bo nim się kierował na co dzień. Jak się takim stać, próbowali przybliżyć uczniowie z kl. IV i kl. VI w montażu słowno-muzycznym pod kierunkiem pani Dagmary Szymczak i siostry Katarzyny Fabickiej.

Uroczysty apel w szkole zakończył się zapaleniem zniczy pod pomnikiem Papieża. Dalszy ciąg  miał miejsce po południu na  uroczystej Eucharystii w kościele p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Po niej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Bezpośrednio po przedstawieniu wszyscy zgromadzeni na Mszy Świętej udali się pod pomnik Papieża i wspólnie pomodli się odmawiając różaniec – modlitwę, która była ważna w życiu Ojca Świętego.

Wójt Gminy pan Marcin Czerniec wraz z ks. proboszczem Wojciechem Jasińskim przygotowali niespodziankę dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Każdy otrzymał piękną książkę o Janie Pawle II pt.”Którędy do nieba?”. Dzięki takiemu prezentowi jeszcze więcej będzie można dowiedzieć się o tym Wielkim Człowieku i próbować go naśladować.