Trwający w Kamieńcu Ząbkowickim Festiwal Teatralny „Mezalians” to nie tylko świetne formy teatralne, których szereg oglądaliśmy wczoraj, nie tylko rozmaite sposoby integrowania artystów oraz mieszkańców wokół kreatywnych form przestrzennych, ale i twórcze warsztaty.

W ich trakcie, wszyscy obecni: młodsi i starsi, uczestnicy i moderatorzy, wzajemnie obdarzają się swoimi talentami, pomysłami, inwencją i wizjami tego, co piękne, interesujące czy warte przekazania innym osobom. Od poniedziałku trwają codzienne zajęcia warsztatowe prowadzone w rozmaitych zakątkach Kamieńca Ząbkowickiego i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Dzisiaj czeka nas wszystkich, którzy będziemy brać udział w Festiwalu Teatralnym „Mezalians” wiele atrakcji. Zapraszamy na:

  • 13:00 Świat i już – spektakl dla dzieci i dorosłych Studia Teatralnego Wyjątek (Świetlica wiejska – ul. Skorolecka)
  • 15:45 VON BINGEN. Historia prawdziwa – spektakl Teatru Czarny Kwadrat (Świetlica wiejska – ul. Skorolecka)
  • 18:00 Oddech – Życie – spektakl Grupy Artystycznej Bravo2art (Świetlica wiejska – ul. Skorolecka)
  • 19:30 Trzy Bramy – przejście – wieczór poezji, magii i muzyki – widowisko plenerowe tworzone przez Jacka Hałasa, Francois Monneta, Akademię Teatru Alternatywnego – Teatr Tańca EGO VU i Teatr 6 i pół, artystów z Kamieńca Ząbkowickiego i okolic (uczniowie: SP nr 1, SP nr 2 i Gimnazjum z Kamieńca Ząbkowickiego, Teatr Rodzice Dzieciom, chór Melodyjka, Stowarzyszenie Pegaz i młodzież z Paczkowa) oraz Kapelę Hałasów. W ramach wydarzenia odbędzie się premiera spektaklu „Szlakami legend” Teatru 6 i pół (w Czerwonym Kościółku)
  • 22:00 Kamieniec kontra reszta świAta – muzyczny mezalians, podczas którego zaprezentują się: artyści z Kamieńca i okolic (m.in. Prokop Band), przedstawiciele Akademii Teatru Alternatywnego, Kapela Hałasów oraz Filip Laszuk. Otwarta scena muzyczna – każdy może dołączyć (Klub festiwalowy).
FOT: Facebook – Festiwal Teatralny „Mezalians”