Dożynki Gminy Kamieniec Ząbkowicki świętowaliśmy 26 sierpnia 2023. Byliśmy razem, aby podziękować za ciężką pracę na roli i za jej obfite owoce.

Tegoroczne święto plonów to przede wszystkim utrwalona przez lata i piękna tradycja. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Pani Renata Mazur i Pan Kazimierz Ryczko. W Mszy św. było dziękczynienie za pełną poświęceń, często niepewności, ale jakże owocną pracę rolników. Ta troska, z jaką ludzie pracujący na roli, traktują naszą polską ziemię zawsze godna jest najwyższego szacunku. Misterium chleba, którym po raz kolejny mogliśmy się podzielić w naszej małej ojczyźnie, to niezwykle poruszający i zarazem radosny moment.

Jest już zwyczajem wielu lat, że dożynkowe uroczystości to nie tylko podniosłe święto, ale także wspólna radość. Radość wypracowana i zasłużona, co należy podkreślić, ciężką i wymagającą wielu poświęceń pracą na roli. Mieliśmy świetny klimat zabawy, które wypełniły wieczór sobotniego święta plonów, które obchodziliśmy na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Dożynki w Gminie Kamieniec Ząbkowicki były bardzo udanym – dobrze zorganizowanym i poprowadzonym – wydarzeniem integrującym naszą społeczność. Dziękuję duszpasterzom i gospodarzom kamienieckich dożynek. Dziękuję za wiele pięknych przeżyć i doskonałą organizację święta plonów. Dziękuję naszym Gościom i Mieszkańcom, którzy wzięli udział w dożynkach. Gościliśmy wśród nas między innymi Pana posła Marcina Gwóździa i Pana senatora Aleksandra Szweda oraz Panów starostę ząbkowickiego Romana Festera i wójt gminy Stoszowice Pawła Gancarza. Dziękuję wszystkim osobom, które miały wkład w zaplanowanie, zorganizowanie i przebieg tegorocznych dożynek w Kamieńcu Ząbkowickim II. Dziękuję przedstawicielom sołectw za piękne wieńce dożynkowe. Dziękuję za wszystkie prezentacje i występy. Działo się tak wiele, dobrych emocji było mnóstwo i pewnie na długo zostaną w naszej pamięci – podsumował tegoroczne dożynki gminne burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.