Festiwal Teatralny „Mezalians” w miniony piątek był zdominowany sztuką sceniczną, aczkolwiek to, co widzieliśmy w Kamieńcu Ząbkowickim pod wieloma względami wykraczało poza stereotyp sceny.

Po raz pierwszy oglądaliśmy spektakle zespołów z Akademii. To wyjątkowe były nadzwyczajne przeżycia. Uczestniczyli w nich bardzo licznie zarówno mieszkańcy, jak i goście naszej Gminy. Animatorzy festiwalowi i uczestnicy warsztatów artystycznych pracowali bardzo intensywnie nad …smoczycą, która nabrała pełni kształtów. Wszyscy mogliśmy ją ujrzeć wczoraj podczas wieczornego wydarzenia artystycznego w parku wokół Pałacu Marianny Orańskiej. Nocą nie zabrakło też mocnych muzycznych akcentów i świetnej zabawy w plenerze.

Dzisiaj przed nami jeszcze kolejne spotkania. Bądźcie z nami:

  • 12:00 – 16:00 Jarmark kamieniecki – działania interaktywne: biblioteka plenerowa Teatru Wiatrak i wystawa obrazów z maszyny kleksograficznej Rufiego Rafiego; koncerty lokalnych artystów, m.in. zespołów ze Starczowa, Byczenia i Ożar, Dawida Cekiery, Julii Petrusewicz, dzieci z Przedszkola nr 1; atrakcje i animacje dla dzieci i dorosłych (Błonia)
  • 12:14 Toy Toy Circus Show – spektakl dla dzieci i dorosłych Teatru Czerwona Walizka  – klaun Rufi Rafi (Błonia)
  • 13:14 Katarynka opowieści – spektakl dla dzieci i dorosłych Teatru Logos (Błonia)
  • 16:14 Sen marudy – spektakl dla dzieci i dorosłych Teatru Most (Błonia)

Do miłego zobaczenia!

FOT: Facebook – Festiwal Teatralny „Mezalians”