W zorganizowanym przez Szkolne Koło Sportowe  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim wyjeździe  na  basen do Kłodzka wzięło udział 45 uczniów z klas I – VI.

Było super. Na basen wyruszyliśmy 16 maja 2017 r. o godz. 16:00  z parkingu przy Czerwonym Kościółku.  Na basenie część uczniów zjeżdżała na zjeżdżalni, grała w „siatkówkę wodną”, inni w tym czasie pływali i skakali do basenu. A wszystko to pod czujnym okiem naszych nauczycieli i ratowników.

Po dwugodzinnym pobycie na basenie pojechaliśmy uzupełnić spalone kalorie do Mc Donalda. W czasie drogi powrotnej opowiadaliśmy o swoich wrażeniach z pobytu na basenie, który był świetną zabawą i mamy nadzieję, że jeszcze się tam wybierzemy w niedługim czasie. Była to fantastyczna okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami oraz poznania starszych i młodszych kolegów i koleżanek z innych klas.

Dzięki wyjazdom na basen wzrośnie świadomość u dzieci na temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli. Do Kamieńca wróciliśmy ok. 20:15 zmęczeni, ale w świetnych nastrojach. Na wszystkich czekali rodzice. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Tomek Piwiński, a opiekę nad   dziećmi  pełnili  nauczyciele: Dorota Pastuszczak i Aurelia  Plejewska.

Agnieszka Wydra / Marzena Sokołowska