W dolnośląskim wydaniu internetowym „Gazety Wyborczej” ukazała się niemal 80-stronicowa nowoczesna prezentacja najbardziej atrakcyjnych zakątków Województwa Dolnośląskiego. Jednym z nich jest Kamieniec Ząbkowicki. Panoramiczne zdjęcie ukazujące park podpisano: „Pałac jest główną atrakcją miasta.” Publikujemy treść publikacji (w oryginale dostępna TUTAJ) i zachęcamy do jej dalszego przekazywania.

Gmina Kamieniec Ząbkowicki leży w południowo-wschodniej części Województwa Dolnośląskiego. Granicę południową wyznacza pasmo Gór Złotych, a zachodnią Góry Bardzkie. Główną atrakcją gminy jest neogotycki pałac z XIX w. – letnia rezydencja królewny Marianny Orańskiej wraz z kościołem poewangelickim. Kamieniec leży na Szlaku Cysterskim, którego atrakcję stanowi zespół poklasztorny wraz z kościołem p. w. Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Starszego z XIII w.

Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się co godzinę od 10 do 17. Bilety są do nabycia w kościele poewangelickim (ul. Zamkowa 9) 15 min. przed pełną godziną. Kasa czynna od 9.30 do 17. Fontannę przy maszynowni można podziwiać w weekendy od godziny 12 do 24, w pozostałe dni od godziny 16 do 22. W sprawie rezerwacji biletów, organizacji wycieczek oraz uzyskania dodatkowych informacji można dzwonić do punktu informacji turystycznej pod numer: 746370167 lub pisać na adres pit@kamieniczabkowicki.eu

Rezydencja królewny_02

Rezydencja królewny_01