Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 17 maja 2016 roku były na wycieczce w Parku Miniatur „MiniEuroland” w Kłodzku.

„MiniEuroland” to najnowszy Park Miniatur na Dolnym Śląsku, ma 20 tys. m kw. powierzchni i jest otoczony zielenią pochodzącą z najlepszych szkółek z Belgii i Holandii. W parku można zobaczyć  30 miniatur budowli z całej Europy m.in. Brama Brandenburska – Niemcy, Ratusz Wrocław, Zamek Książ, łuk Triumfalny, Fontanna Di Trevi – Włochy, Uniwersytet Wrocławski, – Wrocław, Ratusz – Kłodzko, Most św. Jana w Kłodzku, Statua Wolności – USA i wiele innych.

W trakcie wycieczki dzieci miały zorganizowane warsztaty modelarskie, teoretyczne i praktyczne pod okiem instruktora. Nasze przedszkolaki pieczołowicie i z wytrwałością odlewały z form prawie takie same figurki jak te powstałe w Parku Miniatur. Dzieci także lepiły z plasteliny, malowały figurki oraz składały konstrukcje z puzzli. Przedszkolaki odkryły „MiniEuroland i oglądnęły 35 wspaniałych makiet z całego świata, miały także możliwość zabawy na placu zabaw, który posiada kolorowe i niezwykłe ciekawe urządzenia m.in. tyrolkę. Oczywiście na koniec wycieczki nie mogliśmy ominąć słynnego Mc Donalda i zestawów Happy Mild, z których dzieci były uradowane 🙂   Z niecierpliwością czekamy na kolejną super wycieczkę!

Na koniec wszystkie dzieci oraz wychowawczynie składają serdeczne podziękowania sponsorom za pomoc w zorganizowaniu i opłaceniu kosztów przejazdu wycieczki.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek