Za nami szkolna wycieczka do Lądka Zdroju na zajęcia Leśnej Szkoły.  Organizatorem wyjazdu była pedagog szkolny Elżbieta  Cwek. W wycieczce, pod opieką czterech opiekunów wzięło udział 45 uczniów z klas 4 – 6.

Była to świetna okazja na spędzenie całego dnia na świeżym powietrzu, podczas ciekawych zajęć przygotowanych przez instruktorów Leśnej Szkoły W 12 maja 2016 r., po przybyciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy. Ich zadaniem była rywalizacja w pięciu kategoriach pod nadzorem prowadzących, którzy w każdej chwili mogli służyć pomocą w razie problemów. Postawiane przed nimi zadania były wymagające, ale uczniowie doskonale sobie z nimi poradzili. Ważnym elementem konkurencji była praca zespołowa. Najtrudniejszym zadaniem okazała się wspinaczka po parku linowym, która wymagała nie tylko siły fizycznej ale też dobrego zmysłu równowagi. Każde z zadań cieszyło się dużą popularnością, szczególnie elektroniczny paintball, który wymagał dobrej pracy zespołowej. Oprócz tego uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w zjeździe na monster-rollerach.  Duże zainteresowanie  wzbudziło układanie wieży ze skrzynek. Przy głośnym dopingu reszty grupy, wybrana osoba miała za zadanie układać wieżę i jednocześnie wspinać się po skrzynkach. Nad bezpieczeństwem czuwali opiekunowie z Leśnej Szkoły oraz nauczyciele. Uczniom naszej szkoły udało się dorównać rekordowi i ustawić aż 25 skrzynek, co nie było łatwym wyczynem ale przyniosło ogromną satysfakcję.

W przerwie pomiędzy konkurencjami zostało rozpalone ognisko, przy którym każdy mógł usiąść i odpocząć w razie potrzeby, a także posilić się kiełbaską Duża liczba zadań i interesujące konkurencje rozpalające ogień rywalizacji między grupami sprawiły, że uczniowie naszej szkoły spędzili niesamowity dzień pełen wrażeń.