Dzień Mamy i Taty co roku szczególnie przeżywają dzieci. W tajemnicy przed mamami i tatusiami szykują prezenty, malują laurki i robią kolorowe bukiety z kwiatów. Dzień Mamy i Taty często jest w przedszkolach  połączony i jest hucznie obchodzony. Dzieci bardzo przeżywają Dzień Mamy i Taty. Każdy przedszkolach chce, by na uroczystości zorganizowanej w przedszkolu mieć jakąś rolę: mówić wierszyk czy zaśpiewać piosenkę. Gdy zaproszeni na uroczystość rodzice widzą swoje przejęte pociechy występujące przed publicznością są niezwykle dumni.

Z  okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim zaprosiły swoich kochanych rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Gdy nadeszła godzina 9:30 – 31 maja 2016 roku, wszyscy rodzice ku radości swoich pociech zgromadzili się w sali widowiskowej GCK w Kamieńcu Ząbkowickim. Zebranych gości przywitał serdecznie Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, w skład którego wchodzi przedszkole – Pan Arkadiusz Albrecht. Na spotkanie przybyła również bardzo dzieciom bliska i znana Pani Bogumiła Tokarz – radna Gminy Kamieniec Ząbkowicki, która jak zawsze zabrała głos oraz obdarowała zarówno rodziców cennym i miłym słowem o ich pociechach i roli rodziców w życiu dzieci, jak i wszystkich przedszkolaków –  słodkościami.

Mali artyści począwszy od maluszków po starszaki dali z siebie wszystko, pełni zapału i zaangażowania recytowali wierszyki, wyśpiewali z serca piosenki, oraz tańczyli przygotowane ze swoimi paniami układy taneczne. Prezentowane programy  artystyczne u wielu mam wywołały uśmiech a czasem nawet łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, wręczone po występie oraz szczery uścisk ukochanej mamy i taty były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie.

Kolejno nadszedł czas na miłe spędzenie chwil ze swymi pociechami oraz luźne  rozmowy pomiędzy rodzicami przy zorganizowanym dla nich poczęstunku. Dla naszych podopiecznych impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem, muzycznym, plastycznym, recytatorskim i tanecznym. Dla nich było to przeżycie dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne. Te krótkie chwile spędzone z rodzicami z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam jak i tatusiów – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek