W dniach 6 – 8 czerwca 2016 r. w miejscowościach Izbicko i Krośnica w Województwie Opolskim odbył się Finał Krajowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Województwo Dolnośląskie reprezentowali uczniowie z Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim.

Drużyna w składzie: Mateusz Wrześniewski, Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak, przygotowana przez Annę i Piotra Jabłońskich, przeszła kolejne etapy eliminacji, wygrywając finał powiatowy, strefowy i wojewódzki. Dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu nasi uczniowie mogli wyjechać  na finał krajowy. Na Mistrzostwach Polski rywalizowali z 16 drużynami w takich konkurencjach jak: pierwsza pomoc przedmedyczna, testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowania, jazda na torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego.

Gimnazjaliści zajęli VIII miejsce. Konkurowali z wielokrotnymi uczestnikami krajowego finału.Turniej był wielką atrakcją dla uczestników, ponieważ oprócz rywalizacji w zawodach przygotowano dużo dodatkowych atrakcji jak: piknik ekologiczny na  Dworze Zawiszy, wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie oraz zwiedzanie Opola (muzeum polskiej piosenki, amfiteatr, wieża piastowska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.