Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Dlatego też 9 listopada 2018 w Baśniowej Krainie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przedszkolaki  z grupy „Smerfy”  podczas występu  recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” wspólnie z wszystkimi przedszkolakami, z panią dyrektor, wychowawczynią. nauczycielkami i wszystkimi pracownikami przedszkola,  Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. wykonane we wszystkich grupach wiekowych.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Było cudownie, jesteśmy dumni z naszych wspaniałych przedszkolaków.