Etap gminny XIV Konkursu Ortograficznego, którego organizatorem corocznie jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim miał miejsce 19 maja 2016 r. odbył się. Tradycyjnie patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. Kolejny raz najlepsi uczniowie kamienieckich szkół podstawowych zmierzyli się z trudnym tekstem ortograficznym.

W tegorocznym Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki” brali udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II. Gminnym mistrzem ortografii w kategorii klas IV – VI został uczeń naszej szkoły – Kaspian Bielawski. Również w kategorii klas II – III zaszczytne pierwsze miejsce zajęła uczennica z naszej szkoły, trzecioklasistka Zuzanna Biel.

Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu oraz popularyzowanie słowa pisanego otrzymały panie: Alicja Nowakowska, Barbara Nowaczek i Małgorzata Buczko.

Uczestnicy konkursu pod opieką pani Alicji Nowakowskiej