Klasy piąte zaprezentowały przedszkolakom z „Baśniowej Krainy” inscenizacje przygotowane pod kierunkiem pani Aleksandry Rembiasz i Pani Elżbiety Dąbrowskiej we współpracy z panią Bogumiłą Pietrusewicz. Były to: „Czerwony Kapturek szuka księcia” – w wykonaniu klasy 5a. Natomiast klasa 5b zaprezentowała baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludkach”.

Druga z wymienionych bajek to opowieść o ślicznej królewnie Śnieżce , której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy. Zazdrosna o urodę dziewczynki postanowiła się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w lesie Śnieżka, trafiła do chatki siedmiu krasnoludków, którzy bawią się śpiewają, śmieją i gwiżdżą nawet w czasie ciężkiej pracy w kopalni. Natomiast pierwsza to opowieść o dziewczynce wędrującej po świecie w poszukiwaniu swojego księcia, którego poznała na …czacie. Zakochała się w nim i bardzo pragnęła go odnaleźć. Oczywiście na koniec go odnalazła, ale po drodze czekało ją wiele przygód. Spotkała: Żabę, Wilka i Smoka itp. Morałem do tej opowieści było: „Uważaj bracie z kim spotykasz się na czacie – bo tam czyhają niespodzianki”.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienia w wykonaniu wspaniałych młodych aktorów, ubranych w piękne, pomysłowe stroje. Aktorów na zakończenie obdarowaliśmy słodkościami. Dziękujemy za mile spędzony czas i ciekawe, pouczające inscenizacje – zarówno aktorom jak i Paniom przygotowującym wspólnie te przedstawienia.