W ramach I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych pod hasłem „112 – ratuje życie” do Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło wiele prac. Oceny prac dokonała komisja konkursowa.

28 maja 2016 r. na Pikniku Ratowniczym, który odbył się w Ząbkowicach Śląskich starosta ząbkowicki Roman Fester, wicestarosta Mariusz Szpilarewicz oraz kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Kinga Grabowa oficjalnie wręczyli nagrody zwycięzcom.  Jako wychowawczyni grupy 4-5-latków cieszę się bardzo, że „moje” zaangażowane pociechy z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim osiągnęły sukces i zajęły kolejno:

  • III miejsce – Magdalena Pazdan
  • V miejsce – Tomasz Grajek

Otrzymaliśmy także dwa wyróżnienia: David Amaya-Koziński i Zuzanna Stefaniak. Przedszkolaki otrzymały nagrody, które sprawiły im ogromną radość i były pocieszeniem za włożony trud i wysiłek w wykonanie prac. Organizatorom konkursu zależało, aby dzieci poznały numer alarmowy 112 i zrozumiały jego ogromne znaczenie w ratowaniu życia, zdrowia, mienia lub środowiska, co zostało uczynione.

Wychowawca grupy Renata Kocjan-Górska